Minust

Täna, kui seda peatükki kirjutan, olen 38 aastane naisterahvas, abikaasa, kahe väikese lapse ema. Olen jõudnud arusaamisele, et hetkel on minu perekond ning selle toimimine kõige tähtsam asi minu elus. Seetõttu hea meelega ja täiesti teadlikult defineerin ennast kõigepealt just läbi perekonnaga seotud rollide. Lisaks sellele olen väikeettevõtja, pakkudes giiditeenuseid Raplamaal ning nüüd ka hingamisterapeut.

Olen ka positiivses mõttes maakas. Kolisime mehega viis aastakest tagasi maale, minu vanavanaisa ehitatud palkmajja. Oh seda rõõmu remondist! Teadsin, et kui üldse kunagi emaks saan, siis ainult nii, et lapsed kasvavad maal, kus on rahu, vaikus ning palju ruumi. Kus nad saavad süüa natukene mulda, näevad kust tuleb piim, kus kasvavad seened ja porgandid, saab paljajalu uksest murule joosta, õhtul lõket teha ja tähti vaadata ning siis natuke mullaste varvastega otse voodisse minna.

Mida ma ei osanud aimata, et maale kolimisega toimub ka minu enda kasvamine – hingeline, vaimne. Just siin sain täiskasvanuks võttes vastutuse oma elu eest enda peale. Ja kuidagi juhtus nii, et nüüd on meil siin vaja vastutada ka kolme kassi, koera ja kanade ning kuke eest! Just siin leian igapäev taas selle rahu, mis linnamöllus kaduma kippus. Siin olen leidnud iseennast. Ja leian igapäev järjest rohkem. Insipratsooni mõteteks ning harjutusteks pakub loodus minu ümber külluses.

Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis filosoofia eriala. Need õpingud andsid oskuse näha kui palju keerulisi küsimusi meie ümber on, kui palju halle toone ning et vaielda saab vaid siis, kui vähemalt ühes asjas üksteisega nõustute. Kui üldse millegagi nõustuda ei ole, no mis sa siis vaidled? Siis lihtsalt aktsepteeri, et elategi erinevates maailmades. Muuseas, meil kõigil ongi täiesti oma unikaalne maailm!

Olen lõpetanud ka kultuurikorralduse eriala Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Mingi hetk koosneski minu elu ürituste korraldamisest, projektide kirjutamisest, pidevast sebimisest. Nautisin seda kuniks ühel päeval läksin katki – lihtsalt töötasin üle. Sellest hetkest alates olen otsinud seda, mis taas minu silmad särama paneks ning mida sooviksin hingega teha. Nii jõudsin tagasi hingamistöö juurde, mille õpingud said alguse Leonard Orri käe all, kui ta Eestis Algallika keskuses käis. Nüüd õpin Teadliku Loomise ja Hingamise akadeemias.

Kui tunned, et mina olen see, kellele soovid oma lugu rääkida ning kellega koos hingata, siis võta julgelt ühendust!

Advertisements